ЛАЕТРИЛ ( вітамін В 17 )

Перші свідчення використання амигдаліна (вітамін B17) в лікуванні раку людини згадуються, за деякими джерелами, з середини 19-го століття, хоча в стародавній китайській медицині гіркий мигдаль, що містить значні кількості вітаміну В17, застосовувався в лікуванні пухлин близько 3000 років тому. Вітамін B17, а в очищеної та концентрованої формі - лаетріл, в 1952 році відкрив біохімік Ернст Кребс. Метод лікування раку із застосуванням вітаміну В17, ймовірно, викликає найбільші суперечки протягом останніх 30 років. Тим не менш, механізм знищення ракових клітин вітаміном В17 досить грунтовно вивчений і, як вид альтернативного лікування, застосуються багатьма онкологічними хворими.

Вітамін B17, або нітрилозид, знаходиться в насінні і кісточках гіркого мигдалю, абрикосів, терну, вишні, нектарини, персиків, яблук, слив, кукурудзи, сорго, просо, кассави, лляного насіння, а також у багатьох інших продуктах харчування, які, як правило, були виключені з меню сучасної цивілізації.

Ядра, фрукти або насіння містять також інші поживні речовини, що включають білки, ненасичені жирні кислоти і різні мінерали. Найбільш поширеним джерелом B17 є кісточки абрикоса.

Абрикосові кісточки - одна з головних складових дієти народів таких культур як індіанці Navajo, Hunzakuts (жителі Хунза в Гімалаях), Abkhazians та багатьох інших. У народах цих культур не спостерігалося жодного випадку ракового захворювання, поки їх дієта містила в собі традиційні харчові продукти.

У 1952 році біохімік Ернст Кребс виділив з кісточок абрикоса очищений і концентрований вид вітаміну В17. Кребс після консультацій з одним із керівників Національного онкологічного інституту США, доктором Діном Берк, дав новому компоненту назва лаетрил, що є скороченням від його повного хімічного найменування лавоманделонітріл (Lavo-mandelonitrile).

 

Вперше ж вітамін В17 виділив хімік Лебига ще в 1830 році. Тоді він отримав найменування амігдалін. Лаетріл є більш концентрованою і легкорозчинної формою амігдаліна.

 

У 50-х - 70-х роках минулого століття в медичному світі був великий ажіотаж щодо нового виду лікування раку, завдяки якому, як було виявлено, знищувалися ракові клітини.

Цьому також сприяли висновки досліджень, опублікованих у гучній книзі доктора Ернста Кребса «Світ без раку».

Після декількох років судових позовів та наукових дискусій лаетріл був відданий обструкції офіційною медициною.

У 1962 році доктор Джон Морроне (Morrone) опублікував результати лікування лаетрілом 10 пацієнтів, що страждали неоперабельними видами раку. Лікування внутрішньовенними ін'єкціями лаетріла, що тривало від 4 до 43 тижнів, призвело до регресії метастазне видів раку і полегшенню станів всіх хворих.

У 1994 році доктор Бінзелом (Binzel) опублікував свої результати лікування онкологічних хворих лаетрілом в період між 1974 і 1991 роками. Він комбінував внутрішньовенний і пероральний прийом лаетріла, починаючи з внутрішньовенних доз в 3 г / мл і збільшуючи їх до 9 г / мл.

Після місячного періоду ін'єкції були замінені на прийом лаетріла перорально в кількості 1 г перед сном. Бінзелом також включив в раціон різні поживні добавки, ферменти підшлункової залози, низькокалорійні протеїни, виключивши легкозасвоювані (фаст фуд) види їжі.

До завершення експериментального лікування з 180 хворих на первинний рак (без метастазів, з пухлиною, що торкнулася один орган), до 1991 року 138 пацієнтів були живі. Серед хворих метастазне видами раку з 108 померли 32 пацієнта.

 

Результати Бінзелом вражають. У своїй книзі він пише, що деякі з окремих пацієнтів як і раніше живі через 15-18 років після їх первісного лікування лаетрілом.

Вітаміну В17 поєднуємо з іншими вітамінами і нутрієнтами в альтернативних видах лікування.

Високі дози вітаміну В17 можуть викликати такі побічні дії: нудота, головний біль, запаморочення, зниження артеріального тиску, слабкість м'язів.

При прийомі великих доз вітаміну В17 слід обмежити вживання наступних продуктів, які самі утримують амігдалін Мигдаль, селера, абрикоси, персики, горохові стручки, лляне масло, горіхи.